Centrum Edukacji Ekologicznej - ostatnie szlify

Do Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni dotarł ostatni element wyposażenia - stacjonarny rower. Pedałując, można doładować swój telefon, tablet lub czytnik w stuprocentowo ekologiczny sposób.

Jak sprawdziliśmy, całkowite naładowanie telefonu przy spokojnej jeździe zajmuje około godziny. Kto zmęczy się pedałowaniem, może wypocząć w siedzisku wykonanym z bazaltowej skały wulkanicznej. Skała ta pochłania szkodliwe promieniowanie emitowane przez urządzenia elektroniczne, dzięki czemu pozwala w bezpieczny sposób korzystać z telefonu lub tabletu. Kto woli bardziej tradycyjną formę wypoczynku, może pobujać się w bazaltowych gniazdach lub poczytać książki o przyrodzie. W "zielonej bibliotece" Centrum Edukacji Ekologicznej zgromadziliśmy wiele ciekawych publikacji dla dzieci i dorosłych, w tym pięknie ilustrowane albumy, atlasy fauny i flory.

Serdecznie zapraszamy do Nowej Palmiarni!

Wyposażenie Centrum Edukacji Ekologicznej dofinansowane zostało ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Infrastruktura Kultury 2018".