Strona Główna

Na zdjęciu widać dłonie należące do starszej osoby, trzymające oraz poznające poprzez dotyk kwadratową płytkę z jasnego kamienia z płaskorzeźbionym ornamentem.

„Sztuka w trzech wymiarach” - warsztaty dla seniorów w Starej Oranżerii

Jedną z grup docelowych, dla której zaprojektowana i zrealizowana została oferta dostępnych zajęć w ramach projektu „Bliżej sztuk”, byli seniorzy i seniorki. W kwietniu i maju odbyły się trzy warsztaty edukacyjno-artystyczne w Starej Oranżerii pod hasłem „Sztuka w trzech wymiarach”.

Piosenki do obrazów. III edycja

Kwietniowy koncert „Piosenki do obrazów” realizowany w ramach projektu "Bliżej sztuk", finansowanego z programu "Kultura bez barier" ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, cieszył się dużym zainteresowaniem.

na zdjęciu widać wnętrze pokoju w którym na pokrytym bladoróżowym obrusem stole postawiono rozkładaną drewnianą ramę w której widać obraz przedstawiający  las

„Zaklęci w kamień” - łazienkowski teatr kamishibai w Centrum Zdrowia Dziecka!

W ramach projektu „Bliżej sztuk” realizowanego ze środków PFRON „Kultura bez barier”, odwiedziliśmy Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie zaprezentowaliśmy w drewnianej ramie ilustrowaną opowieść o łazienkowskich satyrach.

Cykl warsztatów twórczych dla społeczności ukraińskiej w Warszawie

Czy zdarza wam się szukać natchnienia w kolekcji Stanisława Augusta oraz zabytkowych przestrzeniach Łazienek Królewskich?

fajansowa figurka rudego kota z podniesionym ogonem

Kolekcje zgłoszone do projektu "Kolekcjonerzy wrażeń" cz. 4

W projekcie "Kolekcjonerzy wrażeń" wzięły udział osoby zbierające najróżniejsze przedmioty. Pani Anna Czubacka przysłała nam opis i zdjęcia swojej kolekcji rudych kotów.

Uczestnicy seminarium słuchają jednego z wystąpień. Wszyscy siedzą zgromadzeni w Starej Oranżerii.

Seminarium "Studium dostępności" czyli jak tworzyć muzeum otwarte na potrzeby różnorodnej publiczności

Czy muzeum może być dostępne dla każdego? Jak dostosować zabytkowe wnętrza do potrzeb szerokiej publiczności, w tym osób z niepełnosprawnościami? To dwa z wielu zagadnień, nad którymi dyskutowali uczestnicy seminarium "Studium dostępności" odbywającego się w dniach 24-25 października 2022 roku w Starej Oranżerii.