Strona Główna

Warsztaty "Kropki w paski". Bawimy się w pisanie limeryków

Za nami druga część warsztatów "Kropki w paski. Zwierzyniec". Z tej okazji prezentujemy limeryki o zwierzętach, napisane na potrzeby zajęć przez Hannę Dziubińską, bibliotekarkę, która doradza rodzicom, co warto czytać dzieciom.

Muzyczna Japonia

Najbardziej znanej japońskiej baśni, czyli opowieści o brzoskwiniowym chłopcu Momotarō wysłuchali nasi najmłodsi goście, którzy wzięli udział w interaktywnym koncercie muzyki japońskiej w Starej Kordegardzie. 

Japoński ceremoniał herbaciany

W ostatnią sobotę w Pałacu na Wyspie odbył się japoński ceremoniał herbaciany, przygotowany przez Stowarzyszenie Drogi Herbaty URASENKE. Spotkanie miało miejsce w królewskiej Jadalni w Pałacu na Wyspie, gdzie w sezonie letnim król Stanisław August przygotowywał słynne obiady czwartkowe.

Warsztaty rodzinne "Hanashinasai znaczy Opowiadaj!"

Zobaczcie i przeczytajcie, co się działo 1 lipca w Starej Kordegardzie.

Klasa rysunkowa. Ciało

Dotarliśmy do półmetka warsztatów artystycznych "Klasa rysunkowa", które skierowane są do młodzieży w wieku 11-15 lat. Raz w miesiącu spotykamy się w inspirującej przestrzeni Starej Oranżerii, by tworzyć bez wyróżnień, nagród czy wystaw.

Od gejszy do feministki. Otwarcie warsztatów dla młodzieży i dorosłych.

Jakkolwiek ogrody łazienkowskie są piękne, a muzealne zbiory intrygujące, zła pogoda może zniechęcić do wyjścia z domu. W warsztatowy wtorek, 22 maja, niebo zasnute było szarymi chmurami. Nie zraziło to jednak uczestników zajęć, którzy przyszli do Łazienek Królewskich, by zwiedzić wystawę "ONNA. Piękno, siła, ekstaza".