Strona Główna

w parku na ławce siedzą 4 osoby w różnym wieku

Saga rodzinna z Łazienkami w tle

Łazienki Królewskie to miejsce szczególne. Dla całych pokoleń warszawiaków to coś znacznie więcej niż tylko piękne ogrody i zabytkowe budowle. Do Łazienek się przychodzi, o Łazienkach się myśli, za Łazienkami się tęskni.

Krzew głogu z owocami w formie małych czerwonych kuleczek.

Z lasu i łąki, czyli dzikie rośliny jadalne

Ogrody Łazienek Królewskich to bogactwo drzew, krzewów, kwiatów, traw. Przede wszystkim cieszą oczy, ale okazuje się, że wiele z nich może stanowić również radość dla podniebienia. O dzikich roślinach jadalnych rozmawiamy ze specjalistką w tej dziedzinie, Hanną Michoń, autorką bloga "Jak ugryźć las".

Plakat festiwalu kultury bez barier. Napis "możesz" na różnowo-niebeiskim tle. w Prawym górnym rogu logo festiwalu, w lewym daty festiwalu.

Festiwal Kultury Bez Barier w Łazienkach Królewskich

Trwa VIII Festiwal Kultury Bez Barier. Wzorem poprzednich edycji odwiedzający Łazienki Królewskie goście korzystają ze spotkań i zajęć edukacyjnych niezależnie od wieku, indywidualnych potrzeb, niepełnosprawności czy zainteresowań.

Fotografia w sepii. Grupa kilkudziesięciu mężczyzn, kobiet i dzieci pozuje na tle krajobrazu. Osoby w pierwszym rzędzie trzymają tabliczkę z napisem: "Łazienki 27/V. 1924"

W Łazienkach jak w domu. Codzienność i dzieciństwo w cieniu królewskiej historii

Materiały nadesłane w ramach projektu "Fotowspomnienia" odkrywają przed nami mało znany wątek z historii Łazienek Królewskich i skłaniają do spojrzenia na znajome obiekty pod innym kątem. Poprzez fotografie i towarzyszące im relacje poznajemy losy osób, dla których Łazienki były miejscem pracy oraz domem, a dla ich dzieci - miejscem dorastania.

Orzechy, żołędzie, szyszki, kora i fragmenty mchu oraz pojedyncze źdźbła trawy.

Mała kuchnia artystyczna. Kolekcja małego przyrodnika

Zbliża się jesień! W powietrzu czuć już ten charakterystyczny czas, kiedy drzewa i krzewy ubierają się w nowe kolory, a trawniki oraz ścieżki w ogrodach i parkach toną w kasztanach, żołędziach i wielobarwnych liściach. To fantastyczny moment na spacery, z których możemy przynieść skarby i stworzyć własne, unikatowe minikolekcje.

Poprzez ażurowy regał, na którym stoją drewniane skrzynki z roślinami doniczkowymi widać w oddali stół, nad którym pochyla się kilka kobiet w maseczkach. Na stole stoją rośliny w doniczkach.

Królewska wymiana roślin. Rozmowa z Córką Ogrodnika, miłośniczką i znawczynią roślin

W ostatni weekend w Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni odbyła się pierwsza Królewska Wymiana Roślin. O pielęgnacji roślin i idei wymian rozmawiamy z Córką Ogrodnika, współorganizatorką wydarzenia  i ekspertką w dziedzinie roślin doniczkowych.