Ferie w Łazienkach


Weekendy z Mapą Odkrywców i Wiewiórek

Kim jest Sarynka Marynka? Ile córek ma Pan Wiewiórek? Gdzie znajduje się wiekowy dąb i Chińska Aleja? Jeżeli chcesz, żeby spacer po Łazienkach był prawdziwą przygodą zapraszamy do rodzinnych zabaw z Mapą Odkrywców i Wiewiórek w każdy weekend ferii zimowych.

Mapa sama dostosowuje się do wieku dzieci, a od kreatywności rodziców zależy jak długo będzie trwała przygoda. Mapę z naklejkami można zakupić w kasach Muzeum w promocyjnej cenie 2 zł.
terminy: wszystkie weekendy ferii
koszt: 2 zł w kasach Muzeum

Okulary Salomona

Warsztaty oglądacza sztuki dla dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców

. Zajęcia składają się z 2 części: opowiadania, na którym poznamy wybrany obiekt muzealny z Pałacu na Wyspie, oraz z kreatywnego warsztatu w Starej Kodregardzie, gdzie do zajęć manualnych zaangażowani są również rodzice. Dzięki zajęciom dzieci oswajają się z przestrzenią muzealną i uczą się jak przeżywać sztukę. Uczestnicy warsztatów zmierzą się z budową własnych skrzydeł, poznają mityczne tajemnice i odbędą podróż w czasie aż do epoki oświecenia!
terminy: 15.01 ("Nie budzić Amora!"), 22.01 ("Czasomierz"), 29.01("Czujny Cerber") g. 11:00
bilet: 15 zł (rodzice wstęp wolny)
miejsce spotkania: Pałac na Wyspie


Łazienkowy Zwierz

Trzydniowy cykl multidyscyplinarnych warsztatów dla dzieci w wieku 6-12 lat

, na którym poznamy przedmioty z kolekcji Muzeum Łazienki Królewskie, które nawiązują do motywów zwierzęcych. Każdego dnia warsztatów będziemy również poznawać tajemnice mieszkańców Ogrodu Łazienkowskiego przez pryzmat obrazu, słowa i przestrzeni. Na zajęciach będziemy fotografować, słuchać opowieści i stworzymy wspólną instalację plenerową.
terminy: 22-24.01 g. 10:00
karnet na 3 dni: 50 zł
miejsce spotkania: Stara Kordegarda