Skrzydlaci mieszkańcy Łazienek

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Ptaki Polskie zrealizowaliśmy nowy projekt edukacyjny, do którego zaprosiliśmy przedszkolaki oraz uczniów z sąsiadujących z naszą rezydencją przedszkoli i szkół.

Przeszkoleni przez Oliwię Karpińską z Stowarzyszenia Ptaki Polskie nasi edukatorzy przygotowali cykl autorskich warsztatów edukacyjnych "Skrzydlaci mieszkańcy Łazienek". Dzieci poznały zwyczaje ptaków zamieszkujących miejskie parki i ogrody. Dowiedziały się jak rozpoznawać poszczególne gatunki i jak zmienia się ich upierzenie zależnie od pór roku. Podczas zajęć w Ogrodach Łazienkowskich dzieci uczyły się zasad obserwacji, a w jesienne i zimowe dni dokarmiały ptaki.

Prowadzenie zajęć: Anna Boltralik, Paulina Organiściak

Koordynacja: Olga Michalik

Podczas warsztatów korzystaliśmy z bezpłatnego pakietu edukacyjnego „Bądź na pTak” zawierającego oryginalne scenariusze zajęć, które dopełniają prezentacje i pomoce multimedialne, gry planszowe, zestawy kart, różnorodne kolorowe pomoce, pomysły na odkrywcze konkursy, a także teksty i rekwizyty do szkolnych przedstawień.

Pakiet edukacyjny "Bądź na pTak"
Pakiet edukacyjny "Bądź na pTak"
Pakiet edukacyjny "Bądź na pTak"

Projekt zrealizowaliśmy w ramach Kampanii "Bądź na pTak" współfinansowanej z Programu Operacyjnego pn. "Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów" w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014.

Więcej o Kampanii http://jestemnaptak.pl

Stowarzyszenie Ptaki Polskie, koordynator Kampanii "Bądź na pTak"