Warszawa się edukuje. Odcinek Architektura

Warszawa aż huczy od architektonicznych warsztatów w najbliższy weekend (18-19 czerwca) i nie tylko. Polecamy warsztaty, także te objazdowe:


1. Warsztaty plenerowe dla dzieci w wieku 6-10 lat "Pewnego razu przyjechał do Warszawy..." z cyklu "Tata Tasiemka, Mama Syrenka". Spotkanie poprowadzi Jarek Kaczmarek (Grupa Studnia O.) i Katarzyna Szurman (Kapela Ze Wsi Warszawa). W programie m.in. prezentacja i opowiadanie legend warszawskich, śpiewanie tradycyjnych i nowych piosenek o Warszawie, wspólne tworzenie opowieści, rozwiązywanie zagadek, zabawa z rytmem, rozwijanie umiejętności muzycznych. Park Wolności, Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79, (wejście od ul. Przyokopowej). Sobota godz. 12.00. Wstęp wolny.

2. Warsztat rodzinny

w Projekcie Kordegarda towarzyszący wystawie Bartosza Muchy „

52 leniwe tygodnie. Paraarchitektura

Na zajęciach będziemy dyskutować o pracach młodego artysty z Krakowa, spróbujemy zastanowić się „co autor miał na myśli” i dlaczego nazwał swoje projekty „para architektura”. Następnie, żeby zmienić konwencję rodzinnych warsztatów, dzieci i rodzice będą pracować osobno nad projektem własnego domu, po to aby na końcu porównać swoje wyobrażenia...
Prowadzenie: Magdalena Olasińska.

Zapisy: Dział Edukacji 22/ 556 96 71. Wstęp wolny. Miejsce spotkania: PROJEKT KORDEGARDA, ul. Gałczyńskiego 3 (na tyłach Nowego Światu)

3. W sobotę, 18 czerwca, ruszają objazdowe wykłady o architekturze Warszawy. Sprawdzimy czy targ kwiatowy i cmentarz mogą być ogrodem, jak miała wyglądać dzielnica Piłsudskiego i jak będzie wyglądać Warszawa w przyszłości.

Wycieczki są elementem projektu Osiedlamy się! - cyklu mobilnych wydarzeń kulturalnych, które realizowane są na warszawskich osiedlach przez Centrum Komunikacji Społecznej m.st Warszawy.
- zapisywać można się do piątku pod adresem osiedlamysie@um.warszawa.pl (wstęp wolny, obowiązuje rejestracja) i pod tel:22 44 333 87
- wycieczki trwają około 2 godzin
4.Fundacja Mama zaprasza na kolejne warsztaty dla dzieci w wieku 2-7 lat przygotowane we współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

„Znaki i Symbole”

to warsztaty powiązane z wystawą kolekcji Muzeum. Będą nawiązywać do prac Yael Bartany i jej tryptyku „...i zadziwi się Europa”, który jest właśnie prezentowany w polskim pawilonie na 54. Międzynarodowym Biennale Sztuki w Wenecji. Dzieci obejrzą fragmenty filmu „Mur i wieża”. Porozmawiamy o symbolach i znakach. Zastanowimy się nad znaczeniem różnych symboli: od kota czy misia, przez syrenkę i flagę narodową (barwy narodowe) po takie symbole jak np. swastyka. Częścią warsztatu będzie też wspólne budowanie muru i wieży z kolorowych pudeł i opakowań z odzysku oraz praca z kolorowankami dla dzieci stworzonymi przez Yael Bartanę specjalnie na potrzeby projektu. Warsztat poprowadzą Patrycja Dołowy i Anna Pietruszka-Dróżdż.

warsztaty: 17 czerwca (piątek), godz. 11.00
warsztaty: 18 czerwca (sobota),godz. 11.00 (pierwsza grupa) i godz. 12.30 (druga grupa)

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy: patrycja@fundacjamama.pl