Przebrani za obrazy

Zastanawiacie się, jak kreatywnie spędzić czas. Zachęcamy do zabawy w przebieranki, inspirowane dziełami sztuki z naszej galerii obrazów. Podpowiadamy, jak krok po kroku zmienić się w postać z obrazu.

"Maria Magdalena pokutująca" Nicolas Régnier
  1.  Inspiracja

Wejdźcie na stronę Łazienek Królewskich, gdzie odnajdziecie katalog naszych obrazów w wersji on-line https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/katalog/obiekty?filter-cat-obrazy=on

Wybierzcie postać z obrazu, za którą chcecie się przebrać.

  1. Materiały

Zastanówcie się, czego będziecie potrzebować do stworzenia zdjęcia. Myślcie kreatywnie! Miotła może posłużyć za miecz, koronkowa serwetka za kołnierz, a z kawałka waty możecie stworzyć perukę. Próbujcie różnych rozwiązań!

  1. Ekspozycja

Znajdźcie odpowiednie miejsce, które będzie tłem do waszej fotografii. Może to być zwykła biała ściana, tkanina zarzucona na drzwi, a nawet wnętrze łazienki :)

  1. Pozowanie

Spróbujcie odtworzyć pozę postaci z obrazu, zwracajcie uwagę na ułożenie rąk, mimikę twarzy oraz układ całej sylwetki.

  1. Oświetlenie

Zwróćcie uwagę na to, jak na obrazie układa się światło, czy jest naturalne czy sztuczne, gdzie znajduje się jego źródło. Wykorzystajcie światło nocnej lampki lub latarki, aby oświetlić wybrane elementy twarzy lub ubioru.

  1. Zestawienie

Kiedy wasze dzieło będzie już gotowe, zestawcie je z pierwowzorem. Możecie użyć aplikacji lub stron dedykowanych tworzeniu prostych kolaży.

  1. Publikacja

Zachęcamy do opublikowania zdjęcia w mediach społecznościowych i oznaczenia go #WirtualneŁazienki

"Portret księcia Anne de Joyeuse" autor nieokreślony
"Praczka" Gabriel Metsu
"Portret mężczyzny w wysokim kapeluszu" Autor nieokreślony
"Skrzypek" Geritt Dou
  1. Alternatywa 

Jeśli nie macie ochoty na zabawę w przebieranie, możecie zainspirować się obrazami przedstawiającymi martwe natury i wykonać zdjęcie przedmiotów, które uda wam się znaleźć w domu

"Martwa natura" G. van Deynum

Życzymy udanej zabawy!

PS Do zdjeć zapozowali pracownicy Działu Edukacji MŁK i ich rodziny.