Legalna Grupa Aktorów

Warsztaty teatralne "Zupełnie inna bajka" za nami. Grupa  dwunastu młodych ludzi z Polski zebrała się online w Łazienkach Królewskich, żeby wspólnie wkroczyć w świat teatru. Uczestnicy warsztatów szkolili warsztat aktorski, wzięli udział w procesie tworzenia scenariusza, zaproponowali projekty kostiumów i poprzez  grę aktorską pobudzili do życia bohaterów swojej sztuki.

Dwór

[wszyscy poza Królem i Królową]:

Hush, hush, the king, the king.

Hush, hush, the queen, the queen.

[wchodzą Król i Królowa]

Młodzi aktorzy, którzy przyjęli nazwę Legalna Grupa Aktorów, wcielili się w role: Króla, Królowej, Celebrytki, Projektanta Mody, Chłopca, Dziewczynki, Naruto, Malarki, Dam Dworu, Pisarza i Fitorożca.

Scenariusz spektaklu powstał w wyniku spotkań z uczestnikami warsztatów.

O czym jest sztuka Legalnej Grupy Aktorów?

„Zupełnie inna bajka” opowiada o relacjach dzieci z dorosłymi, braku zrozumienia oraz o roli wirtualnego świata w życiu.

Mute, hide, show, PARTICIPANTS.

W trakcie cotygodniowych spotkań, stworzyliśmy etiudy, z których w przyszłości może powstać pełen spektakl. Mamy projekty kostiumów, pomysły na rekwizyty, scenografię i choreografię. Oryginalny podkład muzyczny z keyboardu to również pomysł i wykonanie aktora Legalnej Grupy Aktorów.

[rysunek Dawida]

Etiudy online nagrywaliśmy na tle  wnętrza Pałacu na Wyspie (akcja spektaklu toczy się na królewskim dworze) lub tle imitującym wnętrze komputera, opracowanym przez jednego z aktorów (akcja we wnętrzu Mega Komputera).

Z postaciami dzieją się różne rzeczy. Pojawiają się na ekranie, znikają, jedzą, tańczą i śpiewają. Czy są naprawdę?

Pisarz

Tak naprawdę ich tu wcale nie ma. To tylko aktorzy z Legalnej Grupy Aktorów…

Dziękujemy uczestnikom za udział i gratulujemy zaangażowania, pracy, zdolności i zamiłowania do teatru!

Tekst: Lidia Iwanowska-Szymańska, Monika Kawecka, Dział Edukacji Muzealnej