Posmakuj Warszawy. Po królewsku

Słodki, słony, kwaśny, gorzki, to cała paleta smaków, tak różnorodnych jak publiczność, którą chcemy zaprosić na wydarzenia w ramach międzymuzealnego projektu „Posmakuj Warszawy”. Nie ma tutaj lepszego ani gorszego smaku, wszystkie są dla nas równie ważne. Stawiamy na inkluzywny charakter wydarzeń, bo właśnie taki wizerunek Łazienek Królewskich i Warszawy chcemy kreować.

„Posmakuj Warszawy” to wspólny projekt Fundacji Kultury bez Barier i stołecznych instytucji kultury.
Celem projektu jest rozwój widowni osób z niepełnosprawnościami oraz wypromowanie oferty kulturalnej skierowanej do tej grupy odbiorców. Wybraliśmy kuchnię jako motyw przewodni naszych wydarzeń. Kulinaria pozwalają nam snuć historie naszych rodzin i przodków, przybliżać kultury dalekich zakątków Ziemi, opowiadać o ważnych wydarzeniach, zmianach społecznych, a także dostarczać przyjemności. Sposobów narracji tego tematu jest niezliczona ilość, a dodając do tego integrujący charakter gotowania, tworzymy idealną płaszczyznę do organizacji dostępnych wydarzeń.

Aktywności kierujemy do osób z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, autyzmem oraz niepełnosprawnością intelektualną. Zgodnie z ideą organizowanych przez nas wydarzeń, będą one dostępne dla każdego zainteresowanego udziałem. Wśród propozycji nie zabraknie: warsztatów kulinarnych, warsztatów o kulturze gotowania, wykładów spacerów oraz pokazów filmowych.

Więcej informacji o projekcie i kalendarium bieżących wydarzeń znajdują się na stronie internetowej Fundacji Kultury Bez Barier http://kulturabezbarier.org/o-fundacji/projekty/posmakuj-warszawy/ 

Zobacz film i rozsmakuj się z nami w Łazienka Królewskich już dziś https://www.youtube.com/watch?v=4m1ylaCJT14

Projekt realizowany jest ze środków Miasto Stołeczne Warszawa w ramach konkursu "Edukacja kulturalna odbiorczyń i odbiorców kultury oraz rozwój widowni".