18.kwietnia spotkaliśmy się na 3. w tym roku Salonie Nauczycielskim. Tym razem Dorota Stelmaszczyk-Szwed, kuratorka wystaw i kierowniczka Działu Edukacji, zaproponowała odwiedzenie kilku miejsc: Starej Oranżerii (w tym Teatru Królewskiego, Królewskiej Galerii Rzeźby oraz Galerii Rzeźby Polskiej), Pałacu na Wyspie i Amfiteatru (wspaniale odrestaurowanego).
2. edycja „Salonu nauczycielskiego” ruszyła!
28 lutego, w sobotę, rozpoczęła się 2. edycja „Salonu nauczycielskiego” w Muzeum Łazienki Królewskie.
Po wystawie czasowej „Łazienki w zachwycie” naszą grupę oprowadzała Dorota Stelmaszczyk-Szwed, współkuratorka ekspozycji.

W miłej atmosferze, bez pośpiechu, oglądałyśmy (tym razem były tylko panie) kolejne fragmenty wystawy.


Poznałyśmy zamysł jej twórców i podążałyśmy ścieżkami zachwytów: zapachu Łazienek, Królewskich, faktur tkanin zdobiących wnętrza królewskiej siedziby, przepisów z królewskiej kuchni i spiżarni... Zachwytom i wzruszeniom nie było końca.

To była wędrówka pełna emocji, zaskoczeń i inspiracji. Rozmowy z kuratorką dały nam możliwość zaspokojenia ciekawości i poznania kulis organizacji wystawy. Zaciekawiła nas na przykład historia Liceum Plastycznego, które działało w budynku Podchorążówki, czy organizacja badań przyrodniczych w łazienkowskich ogrodach. A ciekawostek było dużo, dużo więcej!
Jest jeszcze chwila, aby obejrzeć „Łazienki w zachwycie”. Pospieszcie się. Warto!
Marzanna Rymsza-Leociak
Tutorka projektu Salon Nauczycielski