Kolekcje zgłoszone do projektu "Kolekcjonerzy wrażeń" cz. 2

Kolekcjonować można właściwie wszystko. Pokazuje to wspaniale różnorodność zgłoszeń do projektu „Kolekcjonerzy wrażeń”.

Dziś prezentujemy zbiory pani Anny Matrackiej, która posiada największą na świecie kolekcję przedmiotów związanych z psami, co  potwierdzono wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa. Wśród ponad 6500 eksponatów znaleźć można: figurki, maskotki, zabawki, przedmioty codziennego użytku, biżuteria, artykuły szkolne i papiernicze, książki, filmy DVD i VHS, obrazy, plakaty, znaczki pocztowe, ubrania, puzzle, lampki, torebki, kubki i talerzyki ozdobne.

Największa na świecie kolekcja przedmiotów związanych z psami

Przedmioty do swojej kolekcji pani Anna kupuje oraz dostaje od rodziny, przyjaciół i znajomych, którzy podziwiają jej pasję. Czasem kupując przedmioty związane z psami, wspiera akcje charytatywne na rzecz zwierząt bezdomnych lub chorych.

Kolekcja eksponowana jest w całym domu, w gablotach, witrynach szklanych, na półkach, parapetach, szafkach...

Wiele osób pyta, jak zaczęła się pasja zbierania. Pani Anna mówi tak: „Już jako mała dziewczynka bardzo lubiłam psy. Moje zabawki z dzieciństwa zawsze nawiązywały tematyką do szczekających przyjaciół. Kiedy miałam 6 lat dostałam od mamy Kinder Jajko, w którym z wielką radością znalazłam maleńką plastikową figurkę pieska, a w zasadzie suczki oraz jej szczeniaczka. Nazwałam ją Genevieve, tak jak nazywała się suczka – bohaterka jednej z wieczorynek, które oglądałam w latach 90-tych. Mieszkam od urodzenia na wsi i podczas zabawy na podwórku ten maleńki szczeniaczek zaginął gdzieś w piaskownicy i już go nie znalazłam… Rozpacz była wielka i nie mogłam się z tym pogodzić, że Genevieve będzie teraz sama, więc postanowiłam stworzyć dla niej dużą rodzinkę. I tak uczyniłam.”

Psy z kolekcji pani Anny Matrackiej

fotografie: Maciej Matracki