„Zaklęci w kamień” - łazienkowski teatr kamishibai w Centrum Zdrowia Dziecka!

W ramach projektu „Bliżej sztuk” realizowanego ze środków PFRON „Kultura bez barier”, odwiedziliśmy Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie zaprezentowaliśmy w drewnianej ramie ilustrowaną opowieść o łazienkowskich satyrach.

Teatr kamishibai to radość, sens i tajemnica wypływające z kyōkan! To doświadczenie wspólnego przeżywania opowiedzianej historii. To obrazy oddziaływujące na wyobraźnię i zabawa w grupie.

W trakcie pierwszych spotkań opowiadaliśmy o teatrze kamishibai, zaprosiliśmy dzieci do teatralnych zabaw i opowiedzieliśmy historię satyrów. 

Na kolejnych spotkaniach to dzieci stały się twórcami plansz do teatru kamishibai. Do opowieści „Bańka w Łazienkach” powstały niepowtarzalne ilustracje. 

Dzieci wymyślały, wyklejały i rysowały własne obrazy – plansze papierowego teatru. Na koniec każdy zaprezentował swój autorski teatr kamishibai o przygodach Bańki w Łazienkach Królewskich.

Zobaczcie jak piękne, oryginalne i różnorodne plansze powstały w trakcie warsztatów.

Warsztaty poprowadziła Dorota Stelmaszczyk – Szwed

Autorkami łazienkowskiego teatru kamishibai „Zaklęci w kamień” są Lidia Iwanowska-Szymańska (tekst) i Zofia Zaccaria (ilustracje)

Autorką tekstu „Bańki w Łazienkach” jest Lidia Iwanowska-Szymańska.

Zdjęcia zrobili Paweł Czarnecki i Dorota Stelmaszczyk - Szwed