"Zaśpiewaj obraz"

Przez ostatnie cztery tygodnie stali bywalcy, goście i zwierzęcy mieszkańcy Łazienek mieli okazję wysłuchać wielu koncertów w ramach Festiwalu Strefa Ciszy. 10 i 11 lipca przed sceną plenerową przy Wodozbiorze spotkały się rodziny z dziećmi, aby wysłuchać koncertu „Zaśpiewaj obraz” w wykonaniu Teresy Kowalik i Macieja Kuczko. 

Pogoda dopisała, słuchacze rozsiedli się na leżakach i trawnikach, a spod niewielkiej muszli popłynął anielski, kojący głos Teresy z akompaniamentem gitarowym Macieja.

Inspiracją do tekstów piosenek autorstwa Janki Korwin-Szymanowskiej i Lidii Iwanowskiej-Szymańskiej stały się obrazy z łazienkowskiej galerii obrazów.

Każdy widz otrzymał śpiewnik opracowany przez Zofię Zaccarię. Opcji uczestniczenia w koncercie było zatem wiele. Można było po prostu zamknąć oczy i słuchać, słuchać i jednocześnie oglądać obraz, o którym opowiada piosenka, słuchać i wczytywać się w tekst, śpiewać razem z wykonawcami.

Koncert dopełniały niezwykle ciekawe animacje dla rodzin z dziećmi poprowadzone przez Monikę Kawecką w Pałacu na Wyspie. Dzieci poznawały obrazy poprzez znajdowanie różnic, rozpoznawanie zapachów, tekstur a nawet masowanie pleców

  Chcecie dowiedzieć się więcej? Koniecznie zajrzyjcie tu.

Tekst: Lidia Iwanowska-Szymańska Dział Edukacji Muzealnej, zdjęcia: Lidia Iwanowska-Szymańska, Monika Kawecka  Dział Edukacji Muzealnej