"Kropki w paski" online

Nowa seria dla najmłodszych! Poznajcie małego Amora, który smacznie śpi nawet, gdy łaskoczemy go w ucho, otwieramy na oścież okno, wpuszczając świeże powietrze, podśpiewujemy czy rytmicznie stukamy.

Zapraszamy na cykl ogólnorozwojowych spotkań online, podczas których w króciutkich historyjkach, ilustrowanych aktorskimi i autorskimi popisami naszej animatorki Teresy, opowiemy o porankach małego chłopca dłuta Francesco Lazzariniego.

Czy u Was od samego rana też mnóstwo się dzieje, a zwykłe i niezwykłe przygody każdego członka rodziny układają się w historyjki nie zawsze pełne humoru i fantazji? Długa izolacja w domu może być stresująca dla każdego: rodziców pracujących zdalnie i małych dzieci, którym doskwierać może rutyna i brak rówieśników.

Poznajcie więc kilka sposobów na wartościowe spędzenie czasu z maluchem:

1. Odłóżmy ekrany na bok i poruszajmy się wspólnie.

Mogą to być paluszkowe przysiady albo joga dla chwil relaksu. Dla bardziej wytrwałych podskoki, tańce, bieganie i chowanie gdzie się da. Do zabaw ruchowych mogą Was zainspirować obrazy lub łazienkowskie rzeźby z królewskiej galerii, a waszym dyskiem stać się może nawet papierowy talerz.

Żukowski Stanisław, Dyskobol, gips, XX w., Stara Oranżeria w Łazienkach Królewskich

Więcej przykładów znajdziecie tu: muzealna kolekcja.

2. Czytajmy (i piszmy) dzieciom wiersze.
Nasz dzisiejszy brzmi tak:

Bawmy się słowem, a w ten sposób pomożemy dzieciom rozwinąć słownictwo, wiedzę oraz poznawać świat poprzez literaturę i sztukę. Czytając dziecku, poszerzymy jego zainteresowania i wyobraźnię.

3. Śpiewajmy.
Wspólny śpiew rozładowuje napięcie rodziców i dzieci. Poniżej słowa naszej dzisiejszej piosenki:

4. Działajmy twórczo.
Od odgłosów ciosanych w pracowniach rzeźbiarzy bloków marmuru po rzeźby z mas plastycznych. Dużo pomysłów jak wartościowo i twórczo spędzać czas znajdziecie na naszym blogu, np. tu:

Masy plastyczne - "Domowa galeria rzeźby"

Przemalowywanie - "Mała malarnia"

5. Wprowadźmy ciszę i odrobinę nudy do naszego codziennego grafiku.
Połóżmy się i ponudźmy się wspólnie. Czasem można nic nie robić i jest to zupełnie ok.