Łazienkowski plac zabaw

Plac zabaw to miejsce dla dzieci? Tak, choć nie tylko! Wejdźcie na łazienkowski plac zabaw, a przekonacie się sami.  

To miejsce doskonale wpisuje się w parkowy krajobraz Łazienek Królewskich. Służy zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Urządzenia na placu zabaw zostały wykonane z naturalnych materiałów.

- Takie były obostrzenia konserwatorskie (…) nie znajdziemy na nim plastiku ani krzykliwej kolorystyki - mówi Marta Boguta, kierownik Działu Inwestycji.

Znajdziemy za to urządzenia wodne, huśtawki, instrumenty muzyczne, karuzele i sporych rozmiarów, drewnianą konstrukcję do wspinania się przez dzieci i dorosłych.

Największym zainteresowaniem dzieci cieszą się instalacje wodne, z których budować można błotniste "glutowate" stwory. W godzinach szczytu trzeba poczekać w kolejce do karuzeli czy na huśtawki.

Zbudowany na placu amfiteatr z kamiennymi miejscami dla widowni służy widzom zainteresowanym występami, m.in. łazienkowskiego teatru mobilnego.

Codziennie rano nasze służby zbierają z terenu pełne kosze plastikowych foremek, ubranek i akcesoriów dziecięcych. Prosimy użytkowników o dbanie o wspólna przestrzeń we własnym zakresie i przestrzeganie regulaminu, a także zapoznanie się z informacjami podanymi na tabliczkach czasowych. 

Warto w czasie zabawy pamiętać o okolicznych mieszkańcach, zieleni, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie własnym i innych użytkowników. 

Dorośli mogą usiąść przy stoliku w altanie, rozegrać partyjkę szachów czy warcabów albo poleżeć na drewnianych leżakach. W okresie letnim stroniącym od tłumów i hałasów polecamy godziny poranne, poza weekendami.

W 2023 r. na terenie placu powstanie nowoczesna toaleta z pomieszczeniami do przewijania i karmienia dzieci. Do tego czasu można korzystać z toalet mobilnych.

Tekst: Lidia Iwanowska-Szymańska
Fotografie: Paweł Czarnecki