Wernisaż wystawy uczestników Klasy Rysunkowej

18 lutego w Starej Oranżerii odbył się wernisaż wystawy dzieł uczestników zeszłorocznej "Klasy rysunkowej". Była to idealna okazja, by zobaczyć owoce dwunastomiesięcznej pracy nad wielkoformatowymi rysunkami, jakie powstawały w Królewskiej Galerii Rzeźby pod okiem dr. Arkadiusza Karapudy, prodziekana Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Prace, które zostały wyeksponowane, wykonali: Anna Fugiel, Anna Iwanowska, Weronika Krzemień, Małgorzata Misztal, Aleksandra Niernsëë, Joanna Oskiera-Kurowska, Katarzyna Rozbicka, Lidia Skarżewska i Marcin Wcisło

Prace Joanny Oskiery-Kurowskiej
Wręczenie upominków uczestnikom ekspozycji
Przed rysunkami Anny Fugiel

Na ekspozycji znalazły się rysunki przedstawiające nie tylko antyczne rzeźby z kolumnady Kamsetzera, ale też portrety rzymskich cesarzy z foyer teatru królewskiego, popiersia Stanisława Augusta i historycznych postaci związanych z samym królem lub jego dworem. Uwagę zwracały anatomiczne studia dłoni i stóp antycznych figur oraz artystyczne interpretacje rzeźb znajdujacych się w ogrodzie oranżeryjnym, które były tematem warsztatów w sezonie letnim.

Zwiedzający wystawę, na dalszym planie rysunki Lidii Skarżewskiej
Sygnatura i zdjęcie Anny Fugiel
Zwiedzający wystawę

Pokaz cieszył się dużą popularnością, co wywołało satysfakcję nie tylko jego uczestników i prowadzącego warsztaty, lecz również pracowników łazienkowskiego Ośrodka Edukacji. Z pewnością w najbliższych miesiącach powstaną kolejne kapitalne rysunki, które zobaczymy na początku 2018 roku na wystawie podsumowującej tegoroczną "Klasę Rysunkową".

Zwiedzający wystawę, na dalszym planie rysunek Marcina Wcisło
Dr Arkadiusz Karapuda podczas warsztatów

foto. P. Czarnecki