Łazienki Królewskie to nierozerwalne połączenie natury ze sztuką, co pokazaliśmy podczas naszego projektu "Królewski zwierzyniec", który właśnie dobiega końca. W jego ramach zrealizowaliśmy ponad 200 różnorodnych form wydarzeń kulturalnych, takich jak warsztaty, spacery, spotkania otwarte czy wykłady, z których skorzystało ponad 3000 osób!
Wernisaż wystawy uczestników Klasy Rysunkowej
18 lutego w Starej Oranżerii odbył się wernisaż wystawy dzieł uczestników zeszłorocznej "Klasy rysunkowej". Była to idealna okazja, by zobaczyć owoce dwunastomiesięcznej pracy nad wielkoformatowymi rysunkami, jakie powstawały w Królewskiej Galerii Rzeźby pod okiem dr. Arkadiusza Karapudy, prodziekana Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Prace, które zostały wyeksponowane, wykonali: Anna Fugiel, Anna Iwanowska, Weronika Krzemień, Małgorzata Misztal, Aleksandra Niernsëë, Joanna Oskiera-Kurowska, Katarzyna Rozbicka, Lidia Skarżewska i Marcin Wcisło



Na ekspozycji znalazły się rysunki przedstawiające nie tylko antyczne rzeźby z kolumnady Kamsetzera, ale też portrety rzymskich cesarzy z foyer teatru królewskiego, popiersia Stanisława Augusta i historycznych postaci związanych z samym królem lub jego dworem. Uwagę zwracały anatomiczne studia dłoni i stóp antycznych figur oraz artystyczne interpretacje rzeźb znajdujacych się w ogrodzie oranżeryjnym, które były tematem warsztatów w sezonie letnim.



Pokaz cieszył się dużą popularnością, co wywołało satysfakcję nie tylko jego uczestników i prowadzącego warsztaty, lecz również pracowników łazienkowskiego Ośrodka Edukacji. Z pewnością w najbliższych miesiącach powstaną kolejne kapitalne rysunki, które zobaczymy na początku 2018 roku na wystawie podsumowującej tegoroczną "Klasę Rysunkową".


foto. P. Czarnecki