Archiwum

Muzeum spotyka...szóstoklasistów ze szkoły w Mrozach

Podczas naszych spotkań w szkole starałyśmy się wspólnie z uczniami klasy VI odpowiedzieć na pytanie czy i gdzie możemy spotkać się z mitami. Czy mity stanowią w dalszym ciągu inspirację dla artystów i naukowców? Gdzie i w jakiej formie występują? Zastanawialiśmy się też, czy mity to przeszłość, a może mówią również o przyszłości? W tym celu przypomniałyśmy uczestnikom postaci mitologiczne. Przybliżyłyśmy też postać króla Stanisława Augusta - wielkiego miłośnika i kolekcjonera sztuki antycznej. Uczniowie pracowali w grupach, a zajęcia były tak skonstruowane, aby znalazł się tam elemenyt zabawy i nauki.

Muzeum spotyka...przedszkolaki z Ciechanowa

Nasze pierwsze zajęcia odbyły się 10 listopada. Odwiedziłyśmy grupę sześcioletnich Uszatków z Ciechanowa. Spotkałyśmy się z serdecznym przywitaniem Pani Dyrektor, wychowawców i dzieci.

Muzeum spotyka...przedszkole z Mińska Mazowieckiego

Pierwsze zajęcia z grupą czterolatków z Mińska Mazowieckiego odbyły się 9 listopada. Przyjechaliśmy do nich jako wysłannicy króla z tajemniczą walizką, która niesamowicie zainteresowała dzieci. Po kolei wyciągane z niej były najróżniejsze przedmioty, w tym wizerunek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W ten sposób zaczęła się nasza rozmowa o postaci władcy: Kim był? Gdzie mieszkał? Jakie miał zadania? Czym jest królestwo?

Dziecko przegląda książkę do komunikacji pozawerbalnej ze zdjęciami wnętrz Pałacu na Wyspie i piktogramami.

Muzeum Spotyka… warsztaty dla Przedszkola SYNAPSIS

Kolejny etap projektu "Muzeum Spotyka" rozpoczęliśmy cyklem zajęć edukacyjnych dla dzieci z Przedszkola Terapeutycznego Fundacji SYNAPSIS.