Archiwum

Wycieczka


Gdy nie ma szkoły, zapraszamy na wycieczki do Łazienek! Wszystkie ciekawe wydarzenia okresu świąteczno-noworocznego znaleźć można w kalendarzu internetowym.

Na zdjęciu grupa wycieczkowa przed drewnianym modelem Pomnika Chopina z Łazienek Królewskich prezentowanego w Muzeum Wielkopolskim, ofiarowanego Muzeum Wielkopolskiemu przez autora pomnika.
Zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości pana Michała Łukasiewicza.

Zachęcamy również do przeszukiwania bazy pomników znajdujących się na terenie dzielnicy Śródmieście - każdy z nich ma swoją łatwo dostępna kartę katalogową. Fryderyk Chopin także.

fot. M. Radziwanowska

Fantazja Mobile zamiast choinki


W warszawskich Łazienkach Królewskich powstała w przeddzień Wigilii niezwykła instalacja artystyczna. Fantazja Mobile, czyli rzeźba w kształcie drzewa przez najbliższy rok będzie skłaniać odwiedzających park do snucia marzeń, a dzięki towarzyszącym działaniom kreatywnym pozwoli spełnić niektóre z nich. Wspólne dzieło Ośrodka Edukacji Muzealnej Łazienek Królewskich (OEM) oraz PZU – Mecenasa Łazienek Królewskich stanie przy Starej Kordegardzie.

Zima - kaczki zeszły na ląd


W Łazienkach pierwsza zima tej zimy. Zapraszamy do spacerów z naszą Mapą Odkrywców i Wiewiórek - można ją zakupić w kasach muzeum albo wejść na naszą stronę, pobrać i wydrukować w domu.

Nowy Port - wernisaż wystawy

fot. www.michaldabrowski.com

Widzieć-dotykać-doświadczać-przekazywać

W dniach 5–8 grudnia 2011 Ośrodek Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie zaprosił swoich edukatorów i wolontariuszy na szkolenie z kreatywności.

Port w Łazienkach? Zapraszamy na wystawę

Projekt Julii Staniszewskiej i Piotra Bekasa to fotograficzny opis okolic warszawskiego Portu Praskiego, przed wojną nazywanego Nowym Portem.

Od 1927 roku Port służył do przeładunku towarów.W 1980 roku został zlikwidowany. Od tamtej pory prowadzone są nowe plany zagospodarowania jego przestrzeni.
W najbliższym czasie rozpocznie się tu realizacja nowej inwestycji, która zamieni tę okolicę w nowoczesną dzielnicę apartamentowo - handlową oraz park.
Julia Staniszewska i Piotr Bekas zrealizowali serię fotografii dokumentujących życie i atmosferę tej części warszawy tuż przed jej kolejną przemianą.

Wystawa zostanie zaprezentowana w Starej Kordegardzie leżącej na wodnym szlaku Łazienek Królewskich.


Wernisaż 17 grudnia 2011 godz. 17:00