Archiwum

Ślady fauny łazienkowskiej - gryzonie

Gryzonie są grupą ssaków rozpowszechnioną prawie na całym świecie. Ich nazwa (Rodentia) pochodzi od  łacińskiego rodere, co oznacza "obgryzać", i wiąże się z tym, że siekacze gryzoni rosną całe życie. To z tego powodu zwierzęta te muszą ciągle coś gryźć. W przeciwnym razie ich zęby niezdrowo przerastają.

"Kropki w paski" online

Nowa seria dla najmłodszych! Poznajcie małego Amora, który smacznie śpi nawet, gdy łaskoczemy go w ucho, otwieramy na oścież okno, wpuszczając świeże powietrze, podśpiewujemy czy rytmicznie stukamy.

Stay home and talk about art

Sympatykom "Let’s talk about art" oraz wszystkim lubiącym sztukę i chcącym podszlifować nieco swój angielski proponujemy kilka aktywności językowych.

Królewska kolekcja rzeźby. Inne spojrzenie

Kolekcjoner i znawca sztuki August Moszyński podczas podróży do Francji i Włoch w swoim dzienniku oraz w korespondencji do króla zawarł liczne opisy i schematyczne szkice, ilustrujące zwiedzane miasta, odwiedzane miejsca i oglądane dzieła sztuki.

Śladami łazienkowskiej fauny: misz-masz gatunkowy

Świat przyrody jest niezwykle ciekawy i różnorodny. A zazwyczaj najbardziej interesujące jest to, co pozornie niewidoczne, co zwykle stanowi dla nas tło, a nie główny cel naszych obserwacji.

Stanisław August czyta Shakespeare'a

Stanisław Antoni Poniatowski, późniejszy król Polski, w 1754 r. przebywał w Londynie, gdzie zapoznał się z twórczością Williama Shakespeare’a (1564-1616).