Archiwum

Republika marzeń Stanisława Augusta. Projekt Zamku Królewskiego i Muzeum Łazienki Królewskie

Zamek Królewski w Warszawie i Łazienki Królewskie to połówki tego samego jabłka, łączy je postać króla Stanisława Augusta, który dzielił swój czas między te dwie rezydencje: oficjalną i prywatną.

Mińsk i Grodno

Do Mińska przybyłyśmy późnym popołudniem i od razu poszłyśmy zobaczyć miejsce naszych warsztatów - muzeum/pracownię Zaira Azgura. Naszym oczom ukazała się taka oto niezwykła ekspozycja:

Muzeum Aktywne, czyli Ośrodek Edukacji Muzealnej z wizytą na Białorusi

Jesteśmy na Białorusi. Jeszcze dziś  spotkamy się z mińskimi muzealnikami z Pracowni-Muzeum Zaira Azgura by wspólnie szukać metod efektywnej pracy na ekspozycji. Będziemy rozmawiać, działać, wymieniać się doświadczeniami.
 

Chłopiec oglądający przez lupę małą reprodukcję obrazu z widokiem Drezna.

Wyruszamy w podróż. Projekt "Grand Tour" dla młodzieży

„Grand Tour. Niezwykła podróż po XVIII-wiecznej Europie” to projekt edukacyjny, który razem z uczniami Instytutu Głuchoniemych będziemy realizować w roku szkolnym 2014/2015.

Plakat Warszawskiego tygodnia kultury bez barier. Po prawej stronie kolorowe figury geometryczne i data. Na dole loga organizatorów festiwalu.

Tydzień Kultury Bez Barier w Łazienkach Królewskich

 

Klub Królewskich Przyrodników_Arachne w Ogrodzie

Pająki od zawsze budziły w ludziach mieszane odczucia. Jako stwory prowadzące skryty tryb życia, obdarzone jadem, posiadające wiele oczu i odnóży, a więc zupełnie odmienne od spotykanych na co dzień zwierząt, przeważnie wywoływały lęk. Z drugiej strony, ich siła, niezwykłe zdolności konstruktorskie i niebywała żywotność bywały obiektem podziwu i kultu.