Archiwum

Centrum Edukacji Ekologicznej - ostatnie szlify

Do Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni dotarł ostatni element wyposażenia - stacjonarny rower. Pedałując, można doładować swój telefon, tablet lub czytnik w stuprocentowo ekologiczny sposób.

Warsztaty "Kropki w paski". Bawimy się w pisanie limeryków

Za nami druga część warsztatów "Kropki w paski. Zwierzyniec". Z tej okazji prezentujemy limeryki o zwierzętach, napisane na potrzeby zajęć przez Hannę Dziubińską, bibliotekarkę, która doradza rodzicom, co warto czytać dzieciom.

Muzyczna Japonia

Najbardziej znanej japońskiej baśni, czyli opowieści o brzoskwiniowym chłopcu Momotarō wysłuchali nasi najmłodsi goście, którzy wzięli udział w interaktywnym koncercie muzyki japońskiej w Starej Kordegardzie. 

Japoński ceremoniał herbaciany

W ostatnią sobotę w Pałacu na Wyspie odbył się japoński ceremoniał herbaciany, przygotowany przez Stowarzyszenie Drogi Herbaty URASENKE. Spotkanie miało miejsce w królewskiej Jadalni w Pałacu na Wyspie, gdzie w sezonie letnim król Stanisław August przygotowywał słynne obiady czwartkowe.

Warsztaty rodzinne "Hanashinasai znaczy Opowiadaj!"

Zobaczcie i przeczytajcie, co się działo 1 lipca w Starej Kordegardzie.

Klasa rysunkowa. Ciało

Dotarliśmy do półmetka warsztatów artystycznych "Klasa rysunkowa", które skierowane są do młodzieży w wieku 11-15 lat. Raz w miesiącu spotykamy się w inspirującej przestrzeni Starej Oranżerii, by tworzyć bez wyróżnień, nagród czy wystaw.