Archiwum

Do białej ściany przyklejone białe i pomarańczowe kartki na których umieszczono zdjęcia rzeźb z własnoręcznymi opisami uczestników warsztatów.

Wychodząc z ram. Paleta barw

Warsztaty ewaluacyjne, zamykające projekt „Wychodząc z ram” dla osób zaangażowanych w działania po stronie Muzeum i Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica odbyły się 13 grudnia 2019 roku.
W spotkaniu wzięły udział edukatorki prowadzące cykliczne zajęcia edukacyjne i terapeutki.

Zdjęcia rzeźb z galerii rzeźby trzymane przez uczestników warsztatów.

Wychodząc z ram – odsłona jesienna

W listopadzie rozpoczęliśmy kolejny cykl warsztatów w ramach projektu "Wychodząc z ram", który realizujemy we współpracy z Mazowieckim Szpitalem Wojewódzkim Drewnica. W jesiennej odsłonie, podobnie jak w pierwszej, wiosennej, odbyły się dwa cykle warsztatów dla pacjentów z dwóch oddziałów szpitala.

Oglądanie przez szkło powiększające różowych kwiatów rododendronu.

Żywioły Oświecenia

Cykl warsztatów edukacyjnych „Żywioły oświecenia” dla młodzieży i dorosłych, w tym osób ze spektrum autyzmu to seria spotkań poświęconych łazienkowskiej faunie i florze, podczas których uczestnicy wzięki udział w warsztatach formierskich i stolarskich.

Plakat projektu: Posmakuj Warszawy. Narysowany wizerunek Pałacu Kultury i Nauki ułożony z różnych przyborów kuchennych i składników.

Posmakuj Warszawy. Po królewsku

Słodki, słony, kwaśny, gorzki, to cała paleta smaków, tak różnorodnych jak publiczność, którą chcemy zaprosić na wydarzenia w ramach międzymuzealnego projektu „Posmakuj Warszawy”. Nie ma tutaj lepszego ani gorszego smaku, wszystkie są dla nas równie ważne. Stawiamy na inkluzywny charakter wydarzeń, bo właśnie taki wizerunek Łazienek Królewskich i Warszawy chcemy kreować.

Prowadzący warsztaty pt. "Wychodząc z ram".

Wiedzieć więcej

W ramach współpracy Muzeum i Szpitala w Drewnicy 18 czerwca 2019 roku terapeutki ze szpitala przeprowadziły dla pracowników i wolontariuszy Muzeum szkolenie pt. "Terapia osób z zaburzeniami psychicznymi w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Drewnicy. Rola instytucji kultury w rehabilitacji i terapii pacjentów".

Na żółtym stole leży notatnik z wklejoną miniaturą portretu króla Stanisława Augusta. Lewa dłoń podtrzymuje brzeg kartki, prawa trzyma długopis.

Wychodząc z ram – start projektu

Po serii roboczych spotkań, dyskusji i konsultacji pod koniec marca rozpoczęłyśmy działania z uczestnikami projektu "Wychodząc z ram". Od marca do maja gościłyśmy w Łazienkach dwie grupy pacjentów Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica.