Archiwum

Na zdjęciu widać dłonie należące do starszej osoby, trzymające oraz poznające poprzez dotyk kwadratową płytkę z jasnego kamienia z płaskorzeźbionym ornamentem.

"Sztuka w trzech wymiarach" - warsztaty dla seniorów w Starej Oranżerii

Jedną z grup docelowych, dla której zaprojektowana i zrealizowana została oferta dostępnych zajęć w ramach projektu "Bliżej sztuk", byli seniorzy i seniorki. W kwietniu i maju odbyły się trzy warsztaty edukacyjno-artystyczne w Starej Oranżerii pod hasłem "Sztuka w trzech wymiarach".

na zdjęciu widać stół na którym leży uformowana glina oraz różne drewniane i metalowe narzędzia.Na pierwszym planie widać dziecięce dłonie, które trzymają glinę i wyrabiają ją

"Poczuj kształty". Warsztaty ceramiczne dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat z niepełnosprawnością wzroku

W ramach projektu "Bliżej sztuk", realizowanego w programie "Kultura bez barier" ze środków PFRON, zaprosiliśmy dzieci i dorosłych na spotkanie z ceramiczką Moniką Skorupską, która wprowadziła nas w świat faktur i kształtów.

Piosenki do obrazów. III edycja

Kwietniowy koncert "Piosenki do obrazów", realizowany w ramach projektu "Bliżej sztuk", finansowanego z programu "Kultura bez barier" ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, cieszył się dużym zainteresowaniem.

na zdjęciu widać wnętrze pokoju w którym na pokrytym bladoróżowym obrusem stole postawiono rozkładaną drewnianą ramę w której widać obraz przedstawiający  las

„Zaklęci w kamień” - łazienkowski teatr kamishibai w Centrum Zdrowia Dziecka!

W ramach projektu „Bliżej sztuk” realizowanego ze środków PFRON „Kultura bez barier”, odwiedziliśmy Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie zaprezentowaliśmy w drewnianej ramie ilustrowaną opowieść o łazienkowskich satyrach.