Archiwum

Ogrody i ogródki
 

Grządki w rezydencji, czyli ostatni wykład ogrodowy


Już w najbliższy czwartek 25 lipca o godz. 12.00 zakradniemy się do królewskich warzywniaków. Wykład w Teatrze Stanisławowskim (Stara Pomarańczarnia) poprowadzi pani Urszula Maciejewska-Stefańska a tematem będą właśnie uprawy w królewskich rezydencjach. Zaczyna się, jak wszędzie, od nasion i sadzonek. A co dalej?
Okazuje się, że w Warszawie też można hodować pomidory, w końcu świętujemy 490 rocznicę ich pojawienia się w Europie :)

rys. Aislinn Adams, fot. etsy

Działka/Ogród/MetamorfozaSzczypiorek kwitnący, dzwonek irlandzki, cosmos, passiflora i uczta działkowo-weselna. Fotografowanie roślin to nie lada sztuka. Zapraszamy na warsztaty dla działkowiczów ROD Rakowiec w Warszawie!
Startujemy 7 sierpnia o 12.00 w ogrodowej świetlicy. Wstęp wolny. Prosimy zabrać aparaty - mogą być najprostsze. Spotkania prowadzi Agnieszka Rayss ze Sputnik Photos.
Kolejne terminy: 21/08; 28/08; 4/09.
Zapisy w Zarządzie ROD Rakowiec lub mailem: m.michalek@lazienki-krolewskie.pl 

Warsztaty dla seniorów towarzyszą wystawie Metamorfozy. Królewska kolekcja grafiki Stanisława Augusta.


O roślinach i sztuce można poczytać też w aktualnym numerze pisma Zwykłe Życie.
Zdjęcia pochodzą z kwiaciarni

KWIATY&MIUT (fot.

Ogrody różne

Ogrody są różne. Małe i duże. Oczywiste i tajemnicze. Więcej o ogrodach na świecie dowiecie się na kolejnym wykładzie z cyklu Metamorfoza Ogrodu.

18 lipca 2013 o godz. 12.00, wstęp wolny
Teatr Stanisławowski (Stara Pomarańczarnia)Od 30 lipca ruszamy z warsztatami dla seniorów na działkach ROD Rakowiec.

Publikacja do skrzynki - wysyłamy wakacyjną lekturęW ramach projektu "Podróże Pani Batowskiej" wydaliśmy publikację, którą z przyjemnością Wam wyślemy do poczytania pod chmurką. Przygotowaliśmy ją w formie gazety, więc idealnie nadaje się do piknikowego koszyka lub torby plażowej.

Zachęcamy Was do czytania, wypełniania, używania – nasza publikacja to nie tylko teksty…
Dołączone do niej pocztówki to chwile uchwycone w każdym z 5 muzeów. Możecie wysłać je bliskim, znajomym lub zachować na pamiątkę.

A co jeszcze wewnątrz naszej publikacji?
Wspomnienia i relacje z projektu Agaty Pietrzyk i Agnieszki Doniec  (także po angielsku).Fragmenty wywiadów z przedstawicielami każdego z 5 muzeów + piękne zdjęcia wnętrz i ekspozycji zrobione przez zaprzyjaźnionych fotografów ze Sputnik Photos.Dwa ciekawe teksty: o dobrych skutkach sieciowania muzeów pisze Piotr Idziak z Małopolskiego Instytut Kultury, a o sile i magii eksponatu Jacek Kukuczka z Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie.Zdjęcie/plakat do powieszenia w biurze lub w pokoju.Kilka odpowiedzi na pytanie kim jest edukator muzealny.Konspekty i scenariusze zajęć/warsztatów spisane prze koordynatorów projektu. Bardzo prosimy się inspirować i stosować w muzealnej praktyce.Kulisy warsztatów ewaluacyjnych + ciekawe ćwiczenie fotograficzne.Pomysły na mikrozmiany w muzeum i strona na planowanie działań muzealnych
Wersja online do pobrania tutaj.
Aby dostać nieodpłatnie wersję papierową wystarczy napisać na email: m.michalek@lazienki-krolewskie.pl i podać adres korespondencyjny.
Życzymy miłej lektury i twórczego użytkowania!

Ogrodniczy wykład w sam raz na lato w mieście dla dorosłych: 11 lipca o 12.00