Archiwum

Królewscy Przyrodnicy na start! Zakładamy klub.


Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza młodych odkrywców natury na cykliczne zajęcia przyrodnicze w królewskich Ogrodach.

Jeśli Twoje dziecko interesuje się przyrodą, głośno zastanawia się, co kryje się wewnątrz roślin, pyta, po co wężom łuski, a wiewiórce ogon, to wszystko wskazuje na to, że ma zadatki na młodego badacza przyrody.

Jeśli ponadto zależy Ci, żeby Twoja pociecha spędzała więcej czasu na łonie przyrody, a nie przed ekranem telewizora, zapisz Ją do Klubu Królewskich Przyrodników w Łazienkach Królewskich. Pod opieką doświadczonego biologa będziemy eksplorować zabytkowe Ogrody Łazienek, w których natura spotyka się z kulturą. Okiem i szkiełkiem zbadamy ich florę i faunę. Dowiemy się, co tak naprawdę w trawie piszczy i dlaczego przyroda zaskakuje nas niezwykłymi kolorami, zapachami i dźwiękami. Będzie odrobina informacji z historii nauki, a także nieco naukowych nowinek. Przekonamy się, że fascynujący świat zwierząt i roślin był inspirujący również dla nadwornych artystów króla Stanisława Augusta.

Do Klubu zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat, którym niestraszne są zajęcia bez mamy i taty. Rodziców zachęcamy, żeby w tym czasie przejrzeli biblioteczkę z najnowszymi publikacjami Muzeum Łazienki Królewskie. Wszystkie pozycje dostępne w centrum edukacyjnym w Ermitażu.
Bilet : 12 zł od osoby za spotkanie
Prosimy o rezerwacje pod adresem: d.kucharski@lazienki-krolewskie.pl

PROGRAM SPOTKAŃ I PRZYGÓD W KLUBIE KRÓLEWSKICH PRZYRODNIKÓW:

W NOCY WSZYSTKIE MRÓWKI SĄ CZARNE – zajęcia wieczorową porą
20 sierpnia godzina 21.00, Ermitaż

Ogromna liczba zwierząt staje się aktywna właśnie wtedy, gdy smacznie śpimy. Kto buszuje wśród opadłych liści? Kto fruwa między konarami drzew? Jakie dziwolągi przylatują do każdego źródła światła? Najłatwiej się o tym przekonać wyruszając na nocny spacer z latarkami, podczas którego zamienimy się w uważnych obserwatorów życia łazienkowskiej natury po zmroku.


A-symetria

Okazuje się, że z symetrią lub jej brakiem mamy do czynienia nawet... patrząc w lustro. Czy asymetria jest gorsza od swojego przeciwieństwa? Ile ogonów może mieć w lustrze kot? I czy w Łazienkach są smoki???

Trwają warsztaty "Gra mi tu grafika", na których dowiesz się, jak w prosty sposób przygotować matrycę drukującą i uzyskać z niej odbitki. Stemplując, prasując czy odbijając, tworzymy własne oryginalne dzieło. Warsztaty towarzyszą wystawie "Metamorfozy. Królewska kolekcja grafiki Stanisława Augusta". Lustrzane odbicie rysunku Maxa.
 Odbita symetrycznie połowa twarzy Tosi.
Monotypia wykonana przez Piotrka.
fot. Zofia Wojtach

Warsztaty fotograficzne dla seniorów na ogródkach działkowych - wystartowaliśmy!

Rodzinny Ogród Działkowy Rakowiec był rozgrzany upałem, podobnie jak reszta kraju.Z grupą seniorów (i jednym młodzieńcem) rozpoczęliśmy zatem warsztaty fotograficzne od zdjęć we wnętrzu. Pozowały nam owoce, warzywa, naczynia i kwiaty, które stały się pretekstem do rozmów o metamorfozie działki, życia, fotografii. Spotkania prowadzi Agnieszka Rayss - znana fotografka i zapalona działkowiczka. Zapraszamy!
Kolejne warsztaty 21 sierpnia. Czy wtedy będzie już jesień?

fot. Józef