Archiwum

Dni Muzealnych Łapiduchów 

Za nami Wielkie Dni Muzealnych Łapiduchów, wspólnego przedsięwzięcia Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Odwiedziło nas ponad 100 rodzin!

Koncert, warsztat, dużo słuchania

 Koncert Marcina Dymitera aka Emiter w Muzeum Łazienki Królewskie 14 września 2013. Dźwięki zarejestrowane, dźwięki wygenerowane, dźwięki połączone. Dużo, dużo słuchania.Kino w ogrodzie! Leniwa niedziela na działkach ze sztuką!


Kontakt improwizacja – subiektywna relacja edukatorska na początek roku szkolnego

Spotkaliśmy się w Sali Musztry. Ogromna sala o białych ścianach. Pusta, bez obrazów, rzeźb, ekspozycji. Przestrzeń muzealna dopiero czekająca na to, aby wypełnić ją treścią. Warsztaty z kontakt improwizacji miały być komentarzem do wystawy Metamorfozy. Królewska kolekcja grafiki Stanisława Augusta.

Portrety na działkach. Metamorfoza w przededniu jesieni.

Powoli kończy się lato, a wraz z nim nasze warsztaty dla seniorów prowadzone przez Agnieszkę Rayss (Sputnik Photos) na ROD Rakowiec, towarzyszące wystawie "Metamorfozy. Królewska kolekcja grafiki Stanisława Augusta". Była martwa natura z działkowymi plonami, portrety wykonane w scenerii ogródkowej, rozmowa o aparatach i walka z ukrytymi funkcjami, analizowanie światła zastanego i dużo rozmów o roślinach, gatunkach, odmianach i przemianach w przestrzeni działki. Dziś ostatnie spotkanie warsztatowe. Pokaz najlepszych zdjęć już wkrótce - zapowiada się kino na działkach!