Archiwum

WoloLab - relacja

10 marca w Łazienkach Królewskich odbyło się seminarium o wolontariacie. W Sali Balowej Pałacu na Wsypie spotkało się ok. 40 osób, w tym koordynatorzy wolontariatu, wolontariusze i przedstawiciele instytucji kultury z całej Polski.

"Nimfa w stawie" - warsztaty dla dzieci 3-5 lat z cyklu "Baśnie nie tylko o księżniczkach"

12 marca podczas warsztatów "Baśnie nie tylko o księżniczkach" poznaliśmy historię  pt. "Nimfa w stawie". Nasza wolontariuszka Weronika Żurowska stworzyła ilustracje przedstawiające tą niezwykłą opowieść napisaną przez braci Grimm.

„Gdy ktoś chce być jak każdy, zwykle jest jak nikt po prostu” czyli Baśnie nie tylko o księżniczkach

Podczas ostatniego spotkania z cyklu pt. Baśnie nie tylko o księżniczkach (dla dzieci 6-10 lat) dzieci poznały szaloną  bajkę  o Kupciuszku napisaną przez Michała Rusinka. Tak, to nie pomyłka, bohaterką bajki była dziewczynka, która lubiła kupować ciuszki... Bardzo różniła się od Kopciuszka z bajki, którego wszyscy znają. Żyła w czasach współczesnych, nosiła sportowe najki i sukienki z modnych sklepów odzieżowych. Uwielbiała czytać kolorowe magazyny i oglądać telewizję. Gdyby żyła w XVIII wieku nosiłaby złote pantofelki oraz zdobione suknie balowe. Codziennie rano upinałaby fryzurę i pudrowała policzki.