Archiwum

"Kto to widział?"

22 marca  2011 podczas "Kto to widział?!" przedszkolaki z zaprzyjaźnionego z nami przedszkola Akademia Króla Stasia poznały Łazienki Królewskie z zupełnie nowej strony! Nowatorska forma zwiedzania, która polegała na podzieleniu dzieci na niewielkie grupy i oprowadzeniu po różnych obiektach, pokazała, że najmłodsi, którzy w przedszkolu wszystko robią razem potrafią z zadowoleniem i bez zazdrości dzielić się z kolegami tym, co zobaczyli. Ogromna w tym zasługa naszych edukatorek: Marzeny, Magdy, Iwony oraz Finki, które potrafiły wciągnąć dzieci w fascynujący świat Łazienek za pomocą odpowiednio poprowadzonej rozmowy i bardzo pomysłowych zajęć kreatywno-plastycznych. Prace, które powstały na warsztatach, zostaną opublikowane w przewodniku po Łaziewnkach dla dzieci i dorosłych "Kto to widział?".

Kolejny rozdział Łazienkowych Opowiadaczy

Myszka z wydmuszki, pawie piórko, karuzela-pozytywka. Krajobraz naszego dzieciństwa. Przedmioty na zawsze pozostające tajemnicą, podszyte przygodą, należące do pokrytych kurzem wspomnień. Niebieska wstęga łącząca jedno dziecko z drugim dzieckiem, królewską sal

Nowe oblicze Ośrodka Edukacji Muzealnej

Zespół Ośrodka Edukacji doczekał się nowych biur! Wczoraj, 16 marca, odbyła się przeprowadzka. Od dziś mamy przyjemność przyjmować naszych gości w nowej aranżacji architektonicznej. Serdecznie zapraszamy!

Łazienki Królewskie: usłysz, dotknij, poczuj...

W środę, 16 marca, grupa osób niewidomych z Grodziska Mazowieckiego przyjechała do Łazienek, aby poczuć zapach ogrodu zimowego, dotknąć gładkich marmurowych rzeźb, usłyszeć echo w Teatrze Stanisławowskim,  doznać ciszy i spokoju od dawna panujących w Starej Pomarańczarni. Przyjechali, aby posłuchać i dowiedzieć się nieco o historii Polski - o królu Stanisławie Auguście Poniatowskim i jego Łazienkach. MS

 Ogród Zimowy w Starej Pomarańczarni
Zapraszamy do zakładki „Galeria”. 

Młodzież z pobliskiego technikum uczestniczy w programie Wolontariat z Kulturą!

Jakiś czas temu, otrzymałam telefon od pani z technikum hotelarsko-turystycznego, znajdującym się niedaleko Łazienek. Nauczycielka, o wdzięcznym, charakterystycznym głosie, powiedziała mi, że zależy jej na włączeniu grupy młodzieży w program Wolontariat z Kulturą! Niedługo po telefonie poszłam do szkoły, spotkałam się z nauczycielką oraz dyrektorką szkoły, aby nawiązać kontakt w celu zaangażowania młodzieży w działalność Ośrodka Edukacji. Już w miniony weekend pierwsza grupa młodzieży z technikum zaangażowała się w pracę Ośrodka Edukacji poprzez rozdawanie ulotek, a w nadchodzącą sobotę i niedzielę pomogą nam kolejne osoby.

Relacja z kolejnego rozdziału Łazienkowych Opowiadaczy

13 marca, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu warsztatów rodzinnych pt. "Łazienkowi Opowiadacze". Podobnie jak dwa tygodnie temu, rozpoczęło się w Starej Pomarańczarni, gdzie dzieci wspólnie z rodzicami spacerowały oglądając wnętrze, które niegdyś służyło do przechowywania drzew pomarańczowych. Następnie, Promenadą Królewską mali uczestnicy zajęć udali się do Starej Kordegardy. Tam, po wysłuchaniu bajki, ochoczo zabrali się do tworzenia "pawich strojów" przy użyciu dostępnych materiałów plastycznych. Po zakończonej lekcji, mali artyści dumni ze swoich prac zabrali je do domu. 
- relacja naszej wolontariuszki Magdaleny Sowińskiej

fot. Magdalena Sowińska