Archiwum

29/11

Sala im. Piotra Wysockiego w budynku Podchorążówki. Wg źródeł historycznych rozpoczęło się w niej Powstanie Listopadowe. 1930-2011. Ciekawe, czy było zimno.


Mamy minutę z Maurycym Gomulickim

fot. Maurycy Gomulicki

Do Łazienek wybrał się Magazyn WAW w osobie Maurycego Gomulickiego. W cyklu MINUTA WARSZAWA prezentuje nasz zegar, jeszcze w letniej scenerii:

Ile zegarów słonecznych mamy w Łazienkach? Standartowa odpowiedź brzmi: dwa. Naprawdę jest ich jednak trzy - ten ostatni ukryty, niczym okulary Pana Hilarego, tuż przy jednym z wejść do królewskiego ogrodu. Zamiast dać się porwać wartkiemu rytmowi spływającej w dół alei, warto przedrzeć się przez chaszcze by znaleźć się na samym skraju skarpy wznoszącej się ponad Pomarańczarnią. Tam czeka na nas groźne dziwadło, które o przyśpieszone bicie serca przyprawić może każdego wielbiciela estetyki S&M. Gruzłowaty stalowy bolec - „Zegar Polski” - wabi i straszy tam zbłąkanych przechodniów od połowy XIX wieku a wszystko to za sprawą Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego - naukowca, przyrodnika i wynalazcy, profesora botaniki, fizyki, zoologii i ogrodnictwa w Instytucie Rolniczo-Leśnym na warszawskim Marymoncie.

Zapraszamy na niezwykłe warsztaty teatralne dla osób niepełnosprawnych!

Dnia 3 grudnia z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Ośrodek Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie będzie gościł osoby niepełnosprawne na warsztatach teatralno-manualnych: "Kręcę się w tą, kręcę się w tę. Kim jestem bardzo dowiedzieć się chcę."

Warsztaty będą prowadzić Jakub Drzastwa, Justyna Sobczyk z Instytutu Teatralnego.

Puszczamy oko do perskich opowieści(nie)Zwykłe środki dydaktyczne - warsztaty


Zapraszamy na warsztaty dla nauczycieli pt "Czy koniecznie tablica interaktywna? (nie)zwykłe środki dydaktyczne", organizowane wspólnie przez Ośrodek Edukacji Muzealnej oraz Grupę Inicjatyw Edukacyjnych Supernauczyciel.
Warsztaty odbędą się 26 listopada w godz. 10.45-14.45.
Plan spotkania i szczegóły dotyczące zapisów znajdą Państwo tutaj.

Teatralny antyk. Stara Pomarańczarnia


Czy w starożytności istniały już Łazienki Królewskie? Raczej nie. Ale antyku całkiem sporo widać we współczesnych Łazienkach. Od czasu do czasu antyczne figury Starej Pomarańczarni ożywają i odbywa się tam przedziwny teatr. Tak będzie i tym razem. Zapraszamy do stworzenia wspólnej sztuki w towarzystwie starych posągów!

Zapraszamy 6 listopada 2011 o 15.00. Zapisy: warsztaty[at]lazienki-krolewskie.pl