Archiwum

Wizyta wolontariuszy u konserwatora


Ten dzień miał być jak każdy inny, kiedy my, pełni entuzjazmu wolontariusze Ośrodka Edukacji Muzealnej udajemy się do Łazienek

Melodeusz zagrał premierowo

Kolorowy, nakrapiany Melodeusz - instalacja Małej Warszawskiej Jesieni. Pierwsi użytkownicy z rodzicami podczas otwarcia 16 września 2011.


Dyrektor Festiwalu Warszawska Jesień Tadeusz Wielecki, kierownik Ośrodka Edukacji Muzealnej Jolanta Gumula, Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie Tadeusz Zielniewicz podczas otwarcia Melodeusza.

Autor Melodeusza, Melodeusz we własnej osobie i premierowi Artyści.

Dziękujemy Małym i Dużym kompozytorom, którzy przybyli na otwarcie Melodeusza! Instalacja otwarta będzie w dniach 16-25 września 2011 w godz. 9.00-18.00. Zapraszamy!

MELODEUSZ czyli Warszawska Jesień dla dzieci w Łazienkach!Artyści w Łazienkach


Pierwszym gościem spotkań z cyklu Artyści w Łazienkach była pani Małgorzata Walewska. Spotkanie towarzyszą wystawie Artyście Europie, prezentującej fotografie wykonane przez Czesława Czaplińskiego. Kolejne spotkanie już 13 września o godz.18.00. Naszym gościem będzie Józef Wilkoń.

Spacery wolontariuszy po Łazienkach


Ośrodek Edukacji Muzealnej Łazienek Królewskich prowadzi w ramach programu „Wolontariat z kulturą!” spacery tematyczne po ogrodach Łazienek Królewskich. Każdy z obecnych na nich wolontariuszy przygotowuje informacje dotyczące przydzielonego mu tematu, a następnie dzieli się nimi z innymi uczestnikami. Spacery mają na celu zintegrowanie grupy wolontariuszy uczestniczących wspólnie w projekcie Stacja Kordegarda, ale przede wszystkim pomóc poznać to niezwykłe miejsce znajdujące się w samym sercu Warszawy. Każdy ze spacerów dostarcza nam niezwykłych doświadczeń, wiedzy i – co najważniejsze, odkryć na nowo tę królewską letnią rezydencję króla.  

fot. wolontariusz Robert PawluczykSerdecznie zapraszamy do śledzenia na bieżąco blogowych relacji i rewelacji o samych spacerach jak i działalności grupy wolontariackiej Łazienek Królewskich.

Po co mamy jechać do Egiptu czy starożytnej Grecji skoro wystarczy wybrać się na spacer do WARSZWSKIEJ letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – Łazienek Królewskich? Dnia 5 sierpnia mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w wyjątkowo sympatycznym spacerze. Przechadzając się królewskimi drogami, niczym dworzanie  królewscy, podziwialiśmy pawilony świątynne gdzie czas zatrzymał się w miejscu, a my mogliśmy zatrzymać się razem z nim… Oprócz wspaniałych widoków i mnóstwa informacji, którymi zdołaliśmy się wzajemnie podzielić, my - WOLONTARIUSZE spędziliśmy ze sobą mile czas. Nasza radość udzieliła się nawet panu ogrodnikowi (którego z tego miejsca serdecznie pozdrawiamy i życzymy wiele dobrego). Za duże szczęście możemy uznać fakt, że mamy tuż obok tak wyjątkowe miejsce… I LOVE łazienki królewskie

- wolontariuszka Zuzia Buzow 

Historia Jednego Obrazu - wolontariusze zapraszają na wystawę Rembrandt i Inni


Fot. Robert Pawluczyk