Archiwum

Noc Duchów w Łazienkach

Jak wygląda duch Stanisława Augusta, któremu opadły ręce? Czy w Starej Pomarańczarni rosną po zmroku trujące pomarańcze? Gdzie błąka się duch Ryxa, królewskiego kamerdynera?
Na te pytania postanowiła znaleźć odpowiedź grupa dzielnych dzieci i ich rodziców, która tłumnie stawiła się na Noc Duchów w Łazienkach Królewskich 27 października 2011.

Koszyk-guziki-opowieści

Kosz do robótek ręcznych może być bramą do niesamowitych historii, opowiadanych za pomocą guzików, słów, filcu i tkanin. W ruch pójdą ręce i najdziwniejsze parkowe opowieści. Dzieci stworzą własne bajki pełne kolorowych nici.

Warsztaty dla dzieci 6-12 lat poprowadzi Małgorzata Chustecka, animatorka kultury, pasjonatka rękodzieła.

Julia Hartwig - czy może być piękniejsza jesień?

Z gwałtownym łopotem porwały się do odlotu drzewa. Ich zielone skrzydła nabrzmiały z wysiłku krwią.

Józef Wilkoń i stado pawi - warsztaty w Łazienkach

fot. Ewa Skibińska

15 października zaroiło się w Łazienkach od kolorowych pawi, które razem z dziećmi wymalował Józef Wilkoń. A wszystko to w związku z premierą książki

"Rzecz o tym, jak paw wpadł w staw"

Budzikom śmierć-warsztaty z designu dla dzieciCo to jest FUNKCJA przedmiotu? Jak coś może być czymś jednym i czymś zupełnie innym? Co to są piksele? Jak czesać się i kontrolować czas jednocześnie? Oto pytania, na które odpowiedzi poznali uczestnicy warsztatów "Puść oko", prowadzonych przez parę projektantów - Janka Mireckiego i Julię Ambroziewicz. A wszystko zaczęło się od zegara-klatki na ptaki, który wisi w królewskiej Garderobie.
Z pomocą bardzo zwyczajnych przedmiotów i ogromnej wyobraźni udało nam się przekształcić zwykłe budziki w zupełnie niezwykłe wynalazki.
Czekamy na wdrożenie prototypów do produkcji. Dziękujemy wszystkim małym projektantom!

Kolejne warsztaty już 23 października 2011. Będziemy poznawać zapachy i dźwięki z bliska i daleka.

Biblioteczka podróżna pani Batowskiej

Puszczamy oko do sztuki

fot. Dominika Gołębiewska

"Puść oko" to warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat prowadzone w Łazienkach Królewskich w niedziele o godz. 15.00. Każde spotkanie to okazja do poznania jednego obiektu z kolekcji muzealnej oraz do twórczej zabawy zainspirowanej historycznymi przedmiotami.


Ostatnio oglądaliśmy tajemniczy obraz z królewskiej garderoby pt. "Chłopiec w turbanie karmiący ptaka". Nie znamy ani autora tego malowidła, ani daty jego powstania, ale za to zainspirowało nas ono do wyruszenia z aparatami w przestrzeń Ogrodu Królewskiego i zrobienia współczesnych PORTRETÓW. Warsztaty prowadził fotograf i animator Krzysztof Pacholak.
fot. Magda Rynkowska

W najbliższą niedzielę

16 października 2011