Archiwum

TAJEMNICE KLEJNOTU

Od 22 czerwca spotykamy się w niedzielne popołudnia, by w Pałacu na Wyspie odkrywać kolejne tajemnice związane z pięknym szafirowym klejnotem z wizerunkiem Stanisława Augusta.   

Strefa Ciszy. Zapraszamy do strefy edukacyjnej w lipcowe weekendy

W ramach Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival zapraszamy do strefy edukacyjnej w Podchorążówce. W soboty i niedziele czekają tam na wszystkich muzyczne atrakcje - animacje, warsztaty, spotkania i koncerty.

Tajemnice europejskich roślin pod lupą Klubu Królewskich Przyrodników

Już 6 lipca kolejne spotkanie Klubu Królewskich Przyrodników!

O ile przeważnie bez problemu potrafimy wskazać, jakie zwierzę jest godłem wielu Europejskich krajów, o tyle często nie zdajemy sobie sprawy, że i takim symbolem bywają rośliny. Anglię symbolizuje czerwona róża, Austrię - goryczka, Belgię i Polskę - mak polny, Czechy - lipa, Estonię - chaber bławatek, Francję - lilia (choć bardziej prawidłowo byłoby powiedzieć, że kosaciec). Można wymieniać dalej. Czasami związek jest mało oczywisty, czasem bardziej znany. Mało kto powiąże Norwegię ze skalnicą, ale już koniczyna i Irlandia są kojarzone powszechnie.

Miejsce akcji. Letnie działania wokół Starej Kordegardy.


Stara Kordegarda gości w lipcu niemało atrakcji. Zapraszamy na wydarzenia związane z festiwalem Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival. W pięknym otoczeniu odbędą się: