Archiwum

Legalna Grupa Aktorów

Warsztaty teatralne "Zupełnie inna bajka" za nami. Grupa  dwunastu młodych ludzi z Polski zebrała się online w Łazienkach Królewskich, żeby wspólnie wkroczyć w świat teatru. Uczestnicy warsztatów szkolili warsztat aktorski, wzięli udział w procesie tworzenia scenariusza, zaproponowali projekty kostiumów i poprzez  grę aktorską pobudzili do życia bohaterów swojej sztuki.

Widok na Wodozbiór w Łazienkach Królewskich wśród zielonych drzew i krzewów.

Rozmowa z Katarzyną Skibą i Dorotą Śliwińską - specjalistkami prowadzącymi badania architektoniczne w Wodozbiorze

Łazienkowski Wodozbiór odzyskał dawny blask dzięki pracom konserwatorsko-remontowym przeprowadzonym w ramach projektu "Źródła przemian". Zapraszamy do przeczytania wywiadu z archeolożką Katarzyną Skibą i architektką Dorotą Śliwińską, które w trakcie badań towarzyszących projektowi poznały ten wyjątkowy obiekt "od podszewki".

Dużo tulipanów o białych postrzępionych kwiatach.

Jak Łazienki Królewskie dbają o zachowanie bioróżnorodności w ogrodach historycznych?

Piątego czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska, który jest najważniejszym z ekologicznych świąt. Jego historia sięga najdalej, jeśli chodzi o tego typu wydarzenia. W tym niezwykle istotnym dniu chcemy przedstawić Wam, co robimy w Łazienkach Królewskich, by chronić środowisko i bioróżnorodność.

But typu prampek w kolorze bordowymstoi na narysowanej na piasku planszy do kry w "Klasy", a przed nim leży mały kamień

Wytrop kamień! Rodzinna gra terenowa w Łazienkach Królewskich z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka w Łazienkach Królewskich to już tradycyjnie rodzinna zabawa z dziećmi w ogrodzie. W tym roku tropimy kamienie. Od wieków kamień służył ludziom, nie tylko jako narzędzie, ozdoba czy schronienie. Był także doskonałym przedmiotem zabaw. Nasi dziadkowie i pradziadkowie również bawili się kamieniami. Tylko popatrzcie.