Archiwum

Kaligrafia: zaczynamy PRACE RĘCZNE
PRACE RĘCZNE to nowy cykl dla dorosłych prowadzony przez Ośrodek Edukacji Muzealnej. Łącząc tradycję z nowoczesnością, zapraszamy artystów i rzemieślników, którzy inspirowani historycznymi technikami tworzą współczesne małe i duże dzieła sztuki.
Spotkania odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 12.00 (czas trwania ok 1,5 godziny) w okresie marzec – czerwiec 2012. Są zarówno okazją do obejrzenia prezentacji ciekawego artysty, jak też do podjęcia własnej próby rękodzielniczej. Otwórzcie szeroko oczy, gimnastykujcie palce - nadchodzą PRACE RĘCZNE!

Mennica emocji - zapraszamy na warsztaty


Ośrodek Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza w każdy ostatni tydzień miesiąca na wydarzenia towarzyszące wystawie "Skarb z Kijowa. Złoty Poczet. Królewska kolekcja medali Stanisława Augusta."

Najbliższe wydarzenia: 26 lutego 2012 (niedziela)

Oprowadzanie kuratorskie godz. 11.00

Audiodeskrypcja czyli jak zobaczyć to, czego nie widać

Szkolenie z audiodeskrypcji, prowadzone przez Fundację Audiodeskrypcja z Białegostoku. Przygotowujemy się do udostępniania przestrzeni Łazienek dla osób niewidomych - zaczynamy od podstaw. Pierwszym krokom towarzyszyła Klara Elżbieta Tyszkiewiczowa w balowej sukni wyrzeźbionej przez A. G. Lanzirottiego.

Zasypało Łazienki


Stanisław Kalinowski, brygadzista ekipy remontowej Łazienek Królewskich opowiada o swojej przygodzie z roku 1985 podczas jednej z zim stulecia. Dramat rozgrywał się na naszych stawach. Opowieść jest fragmentem projektu "Moje Łazienki".


Spostrzegłwszy Cię na Tłomackiem

Pocztówka miłosna z naszej kolekcji, zaadresowana do Mademoiselle Jeane Krywult, mieszkającej przy Rue Krakowskie Przedmieście 6, data stempla pocztowego

12.11.1900

Jajka + sól = eksperyment przyrodniczy
W niedzielę 12 lutego rozpoczęliśmy wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia cykl warsztatów przyrodniczych Odkrywcy Tajemnic Przyrody. Wspólnie budowaliśmy Łazienkom barometr i przeprowadzaliśmy eksperymenty z wodą. Za miesiąc ruszamy w teren! Do zobaczenia!