Archiwum

pozazdrościć takiej wolontariuszki

pozazdrościć takiej wolontariuszki

Zza Salomonowych Okularów


Doskonale pamiętam swoje pierwsze warsztaty w Łazienkach. Jako świeżo upieczona wolontariuszka miałam bardzo mgliste pojęcie o tym, jak to wszystko będzie wyglądać. Grupka dzieci, krótkie zwiedzanie pałacu, zajęcia plastyczne, pomoc w organizacji. Mówiłam sobie, że nie ma się czego bać - nie mam problemu ze zdobywaniem dziecięcych serc, robienie zdjęć to dla mnie sama przyjemność, trochę zdrowego rozsądku i uwagi – cóż więcej potrzeba? Sama rozkosz rozprawiać się z tak łatwym zadaniem jak warsztaty dla małolatów. Rozkosz to jedno, prostota to drugie, o czym względnie szybko miałam się przekonać.

Wielkanoc w Łazienkach

Witajcie u siebie! Witajcie na wystawie!
Wystawa „Witajcie u siebie” to zakończenie projektu artystycznych warsztatów fotograficznych i wideo oraz działań kreatywnych dla seniorów, które odbywały się w Ośrodku Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie w okresie wrzesień 2011-marzec 2012. Program „Witajcie u siebie” powstał z myślą o seniorach i ich osobistych relacjach związanych z Łazienkami Królewskimi.
Do udziału w cyklu warsztatów zaprosiliśmy osoby, dla których Łazienki są miejscem wspomnień i niesamowitych przeżyć. Uczestnicy warsztatów „Witajcie u siebie” to także osoby pełne twórczej pasji i kreatywnych pomysłów, które stworzyły własne dzieła sztuki pod czujnym okiem artystki Julity Paluszkiewicz i fotografa Macieja Stępińskiego. Wystawę tworzą jednak nie tylko indywidualne spojrzenia na Łazienki Królewskie. To także przeplatające się, pełne emocji opowieści o miłości, codzienności, przemijaniu i radości czerpanej z najdrobniejszych zdarzeń. Prace seniorów zachwycają szczerością i prostotą.