Archiwum

Smokowisko czerwcowe: gotowe!Ciepły czerwcowy wieczór dobrze służy smokom, bo nasze Smokowisko odwiedziło wiele odważnych dzieci i rodziców. Wspólnie robiliśmy teatr cieni, składaliśmy origami, lataliśmy z latawcami i kaligrafowaliśmy pędzlem. Druga okazja do spotkania smoków w Łazienkach już jutro, 30 czerwca od 18.00 do 20.30. Szukajcie nas w okolicach Alei Chińskiej i Pałacu na Wyspie oraz w Starej Kordegardzie. Kto odważny niech przybywa!fot. W. Dąbrowski

Mówić mową wilków!

Kolejne życzenie spełnione!
Natalia - wolontariuszka Ośrodka Edukacji postanowiła spełnić jedno z bardziej nietypowych i oryginalnych marzeń jakie zawisły na naszym Drzewku.
W efekie twórczej pracy powstał Tajny Podręcznik Mowy Wilków. Pozycja zupełnie unikatowa, dostępna tylko na naszych stronach internetowych. Gorąco zachęcamy dzieci i dorosłych do pobierania, czytania i wypełniania! Dowiecie sie z niej co jest bardziej wartościowe niż mięso łosia i jak się dogadać z amerykańskim naukowcem...

Publikacja do pobrania tutaj!

Utkać wakacje - intensywny kurs letni dla dorosłych


Nawiązując do znakomitych tradycji związanych z historycznymi technikami tkackimi,przygotowaliśmy wspólnie z Manufakturą Królewską profesjonalny miesięczny kurs tkacki prowadzony przez panią Joannę Owidzką.
Kurs odbywać się będzie we wszystkie weekendy lipca 2012 i zakłada 24 godziny warsztatowe realizowane w Manufakturze Królewskiej.

Pierwsza część warsztatów będzie opierać się o specjalne ćwiczebne ramki, aby oswoić techniki pracy z tkaniną, a w drugiej części kursu uczestnicy przejdą na krosna i będą realizować fragment historycznego wzoru tkaninowego w oparciu o przygotowany projekt. Uczestnicy będą pracować w oparciu o techniki: splotu płótna, splot rypsowy i sumakowy. Wynikiem będzie zrobiona samodzielnie tkanina o historycznym wzorze. Uczestnicy kursu otrzymają stosowny certyfikat.

Organizatorzy: Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie oraz Manufaktura Królewska
Termin: 7-29 lipca 2012
Miejsce: Manufaktura Królewska w Łazienkach Królewskich
Osoba prowadząca: Joanna Owidzka
Koszt: 600zł
Ilość osób: 8
Zgłoszenia: warsztaty@lazienki-krolewskie.plJOANNA OWIDZKA
Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą.
Tkaniną artystyczną zajmuje się od 1980 roku. Od 1992 roku jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków.
Wielokrotna uczestniczka plenerów tkackich organizowanych przez środowiska twórców sztuki włókna. Swobodnie tworzy i eksperymentuje stosując naturalne i sztuczne materiały tkackie. Dzieli swój czas także na wspólną pracę z młodzieżą niewidomą i niedowidzącą. Głównym zainteresowaniem artystki jest adaptacja dawnych wzorów i technik tkackich do współczesnej tkaniny artystycznej.

Lego życzenia!

Wczoraj spotkaliśmy sie w radosnym gronie, żeby spełniać kolejne dziecięce marzenia. Tym razem zainspirowały nas lego życzenia, których dosyć sporo zawisło na naszym łazienkowski drzewku szczęścia.
Postanowiliśmy spróbować spełnć jedno z nich:Oto efekty wytężonej pracy:
Więcej zdjęć Roberta Pawluczyka (naszego niezastąpionego foto-wolontariusza) można obejrzeć tutaj:

Dziecięce marzenia!

Z okazji Dnia Dziecka chcielibyśmy zaprezentować marzenia najmłodszych gości Łazienek.Dzieciaki, z większą lub mniejszą starannością, zapisały swoje pragnienia na  blankiecikach i z nadzieją zawieszały je na drzewku szczęścia Fantazja Mobile. Czasem niezbędna była pomoc i konsultacje rodziców, czasami wystarczyła własna inwencja. Warto dodać, że dzieci  z wielką szczerością odkrywały przed nami swój własny świat marzeń.Pewnie zastanawiacie się o czym marzą dzieciaki?Wszystkich zainteresowanych  zapraszamy do przejrzenia poniższej galerii, w której zamieszczone są oryginalne, wypełnione marzeniami blankieciki. P.S. Wolontariusze przeczytali wszystkie dziecięce pragnienia i  z wielką starannością wybrali najciekawsze z nich, czasem nie było to łatwe …, ale przekonacie się o tym oglądając galerie (dla ułatwienia pod każdym znajduje się czytelnie zapisana treść).Anna Mierzejewska (wolontariuszka)