Archiwum

OŚRODEK EDUKACJI UCZY, JAK UCZYĆ

Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie wraz z nowym rokiem szkolnym zaczyna podejmować aktywność na polu dotychczas eksplorowanym przez nas jedynie w niewielkim stopniu. Doświadczenie, które zdobyliśmy w ciągu ponad półtora roku niezwykle intensywnej pracy w zakresie edukacji uzupełniającej nauczanie szkolne, ośmieliło nas do podjęcia działań w zakresie metodycznego wsparcia nauczycieli wszystkich etapów kształcenia.

Grand Tour

Podczas warsztatów Grand Tour z grupą utalentowanych dzieci poczuliśmy się prawdziwymi „backpakersami”, czyli „plecakowiczami” i wybraliśmy się w wielokulturową podróż wokół mody XVIII w.

Zmysłowce!

Za nami pierwsza odsłona Zmysłowców! Poznawaliśmy królewski Ogród wykorzystując wszystkie zmysły, ale nacisk położyliśmy na zmysł dotyku. Wyrysowaliśmy zabawne

Sztuki i Sztuczki

W sobotę 8 września siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia zamieniła się w miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom. Festiwal Sztuki i Sztuczki miał na celu zachęcić rodziny do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu. Cieszymy się, że

wspólnie udało nam się

Magia przedmiotów

Wczoraj jak zwykle odbyły się Obrazy czwartkowe. Tym razem spotkaliśmy się w Pałacu Myślewickim. Sylwia - wolonariuszka Ośrodka Edukacji - odkrywała przed nami tajemnice martwej natury, gdzie jak się okazało, nic nie jest tym, czym się wydaje...Cytryna znaczy oczyszczenie, chleb to ciało Chrystusa, wino to Jego krew. Poziomki to symbol wiosny i zmartwychwstania, muszla, to pusty Grób Pański, winogrona to apostołowie, a brzoskwinia to symbol Trójcy Świętej...W ten sposób przedstawienie, które na pierwszy rzut oka wyglądało jak resztki dopiero co spożytej kolacji, objawiło się przed nami jako symbol jednej z najważniejszych uczt w historii kultury...Zainspirowani opowieścią Sylwii stowrzyliśmy własne kompozycje.Każda z nich jest opowieścią o nas, o spotkaniu, o życiu... Zapraszamy do ich odczytania!Wrzesień z plecakiem - startujemy po wakacjach!

Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na ciekawe wydarzenia edukacyjne. Naszą ofertę w miesiącu wrześniu kierujemy zarówno do dzieci jak i dorosłych.
Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.