Archiwum

Yoo Hyun Mi, fot. SAVINA Museum of Contemporary Art (przykład koreańskiej sztuki współczesnej))

U źródeł - wywiad z kuratorką z Muzeum Sztuki Współczesnej Savina w Seulu

Wystawa "U źródeł. Inspiracje koreańską tradycją i kulturą"  jest prezentowana w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie od 3 października do 29 listopada 2020 r. Została ona przygotowana przez Muzeum Sztuki Współczesnej Savina z Seulu, którego główną kuratorką jest Kang Jae Hyun.

w parku na ławce siedzą 4 osoby w różnym wieku

Saga rodzinna z Łazienkami w tle

Łazienki Królewskie to miejsce szczególne. Dla całych pokoleń warszawiaków to coś znacznie więcej niż tylko piękne ogrody i zabytkowe budowle. Do Łazienek się przychodzi, o Łazienkach się myśli, za Łazienkami się tęskni.

Łazienki Królewskie, widok na arkadowy mostek przy Pałacu na Wyspie. Na pierwszym planie dwie dłonie trzymające plakat z napisem "Fotowspomnienia".

"Fotowspomnienia" okiem naszych wolontariuszy

"Fotowspomnienia" to projekt, w ramach którego powstaje archiwum społeczne Łazienek Królewskich, gromadzące dawne zdjęcia i towarzyszące im historie. Cieszymy się, że przy jego realizacji, mimo trudnej sytuacji epidemicznej, mogliśmy liczyć na wsparcie naszych wolontariuszy.

Krzew głogu z owocami w formie małych czerwonych kuleczek.

Z lasu i łąki, czyli dzikie rośliny jadalne

Ogrody Łazienek Królewskich to bogactwo drzew, krzewów, kwiatów, traw. Przede wszystkim cieszą oczy, ale okazuje się, że wiele z nich może stanowić również radość dla podniebienia. O dzikich roślinach jadalnych rozmawiamy ze specjalistką w tej dziedzinie, Hanną Michoń, autorką bloga "Jak ugryźć las".

Plakat festiwalu kultury bez barier. Napis "możesz" na różnowo-niebeiskim tle. w Prawym górnym rogu logo festiwalu, w lewym daty festiwalu.

Festiwal Kultury Bez Barier w Łazienkach Królewskich

Trwa VIII Festiwal Kultury Bez Barier. Wzorem poprzednich edycji odwiedzający Łazienki Królewskie goście korzystają ze spotkań i zajęć edukacyjnych niezależnie od wieku, indywidualnych potrzeb, niepełnosprawności czy zainteresowań.